JAK SI VEDLA KNIHOVNA V ROCE 2016?

zpráva za rok 2016

Rok 2016 byl pro zbraslavskou knihovnu plný změn, které výrazně zkvalitnily služby poskytované našim čtenářům.

Jako první jsme spustili samostatné webové stránky knihovna.zbraslavubrna.cz, na kterých naleznete veškeré informace týkající se aktuálního dění v knihovně: plánované akce, nově zakoupené knihy, máte možnost nahlédnout i do vašeho čtenářského konta, do historie  výpůjček a knihy si prostřednictvím webu rezervovat.

Další nepřehlédnutelnou změnou, která se uskutečnila ve druhé polovině loňského roku, byla rekonstrukce a rozšíření knihovny. Hlavním důvodem této změny byla snaha posunout naši knihovnu k republikovým standardům. Rozšířením knihovny našim čtenářům nabízíme vyšší komfort při výpůjčkách, čtenáři mají možnost využít nově vytvořených čtenářských koutků, setkat se v našich prostorách se svými známými a strávit v naší knihovně více příjemných chvil. Nově jsou v našich prostorách umístěny vitrínky s výrobky našich spoluobčanů, které zde můžete každé pondělí zakoupit. Případní zájemci, kteří by chtěli rozšířit řadu našich prodejců, jsou rovněž vítáni.  Spolu s otevřením knihovny jsme pro čtenáře nachystali i velkou řadu knižních novinek, které jsou prodejními hity v řadě knihkupectví.

Ještě v tomto roce plánujeme zprovoznit dva počítačové koutky s internetem pro veřejnost a vytvořit čtenářské zázemí i pro větší děti. Věřím, že naši stávající i noví  čtenáři tyto změny uvítali a že díky těmto změnám k nám zavítají i další naši spoluobčané. Zvýšený zájem o naši knihovnu jsme zaznamenali již v roce 2016, kdy se počet našich čtenářů zastavil na čísle 161.

Grafické zpracování jednotlivých ukazatelů naleznete zde.

Vytvořeno: 31. 3. 2017
Poslední aktualizace: 31. 3. 2017 19:28